✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z68010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z68 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 68V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,68V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-01

MM1Z6V2
Zener Diodes ,6.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z51
Zener Diodes ,51V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z24
Zener Diodes ,24V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,3.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z39
Zener Diodes ,39V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z6V8
Zener Diodes ,6.8V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,,13V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z9V1
Zener Diodes ,9.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z27
Zener Diodes ,27V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z43
Zener Diodes ,43V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C22S
Zener Diodes ,,22V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,,27V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z20
Zener Diodes ,20V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,,7.5V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C3V6S
Zener Diodes ,3.6V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C6V2S
Zener Diodes ,,6.2V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C12S
Zener Diodes ,,12V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z30
Zener Diodes ,30V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V4
Zener Diodes ,2.4V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in