✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z6V8010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z6V8 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 6.8V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,6.8V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-22

BZT52C3V9S
Zener Diodes ,3.9V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C22S
Zener Diodes ,,22V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z13
Zener Diodes ,13V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z22
Zener Diodes ,22V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z7V5
Zener Diodes ,7.5V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,,33V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C39S
Zener Diodes ,,39V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C36S
Zener Diodes ,,36V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C30S
Zener Diodes ,,30V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z9V1
Zener Diodes ,9.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z43
Zener Diodes ,43V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,,13V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z68
Zener Diodes ,68V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C6V2S
Zener Diodes ,,6.2V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,,43V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,,7.5V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z12
Zener Diodes ,12V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z15
Zener Diodes ,15V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z3V9
Zener Diodes ,3.9V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,4.3V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in