✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-MM1Z8V2010V903JD |
| Manufacturer Product Number: | MM1Z8V2 |
| Manufacturer : | JD |
| Series : | JD-MM1Z2V0-75 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 8.2V |
| Power dissipation (PD) : | PD:500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,8.2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | JD |
| Product Series | MM1Z2V0-75 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Voltage | 2V-75V |
| Package | SOD-123 |
| Power | 500mW |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | JD_MM1Z_SOD123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

MM1Z12
Zener Diodes ,12V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z4V7
Zener Diodes ,4.7V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C5V1S
Zener Diodes ,5.1V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z3V3
Zener Diodes ,3.3V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z5V1
Zener Diodes ,5.1V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V0
Zener Diodes ,2V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z4V3
Zener Diodes ,4.3V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z2V4
Zener Diodes ,2.4V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z62
Zener Diodes ,62V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z7V5
Zener Diodes ,7.5V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,,24V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

BZT52C16S
Zener Diodes ,,16V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z18
Zener Diodes ,18V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z47
Zener Diodes ,47V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

MM1Z39
Zener Diodes ,39V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,,13V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z3V9
Zener Diodes ,3.9V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C12S
Zener Diodes ,,12V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More

MM1Z16
Zener Diodes ,16V ,500mW ,VF:0.9V ,SOD123
$0.000000 More

BZT52C30S
Zener Diodes ,,30V ,200mW ,VF:0.9V ,SOD323
$0.004715 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in