| Product number: | DZ-ZC59164V3041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5916A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5915A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 3.9V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,4.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

BZT52C6V2
Zener Diodes ,BZT52C6V2 ,6.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C11
Zener Diodes ,BZX584C11 ,11V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5927A
Zener Diodes ,12V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C39
Zener Diodes ,BZT52C39 ,39V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5953A
Zener Diodes ,150V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C2V7
Zener Diodes ,BZX584C2V7 ,2.7V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5915A
Zener Diodes ,3.9V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,BZT52C18S ,18V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C3V6S
Zener Diodes ,BZT52C3V6S ,3.6V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

,BZT52C39S
Zener Diodes ,BZT52C39S ,39V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5923A
Zener Diodes ,8.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,BZT52C4V3S ,4.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C6V8S
Zener Diodes ,BZT52C6V8S ,6.8V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C30
Zener Diodes ,BZX584C30 ,30V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C27
Zener Diodes ,BZX584C27 ,27V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in