| Product number: | DZ-ZC593322V041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5933A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5933A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 22V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,22V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5929A
Zener Diodes ,15V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C7V5
Zener Diodes ,BZX584C7V5 ,7.5V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C5V1
Zener Diodes ,BZT52C5V1 ,5.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C11
Zener Diodes ,BZT52C11 ,11V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5920A
Zener Diodes ,6.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C4V3
Zener Diodes ,BZX584C4V3 ,4.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5952A
Zener Diodes ,130V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5940A
Zener Diodes ,43V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C15S
Zener Diodes ,BZT52C15S ,15V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C5V1S
Zener Diodes ,BZT52C5V1S ,5.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C4V3
Zener Diodes ,BZT52C4V3 ,4.3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V6
Zener Diodes ,BZT52C3V6 ,3.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5927A
Zener Diodes ,12V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C36S
Zener Diodes ,BZT52C36S ,36V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C12S
Zener Diodes ,BZT52C12S ,12V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C5V6S
Zener Diodes ,BZT52C5V6S ,5.6V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C13
Zener Diodes ,BZT52C13 ,13V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in