| Product number: | DZ-ZC594462V041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5944A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5944A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 62V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,62V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5928A
Zener Diodes ,13V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C33
Zener Diodes ,BZX584C33 ,33V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C11
Zener Diodes ,BZX584C11 ,11V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C3V3
Zener Diodes ,BZX584C3V3 ,3.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C3V9
Zener Diodes ,BZT52C3V9 ,3.9V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C5V1S
Zener Diodes ,BZT52C5V1S ,5.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C6V8
Zener Diodes ,BZT52C6V8 ,6.8V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C15
Zener Diodes ,BZX584C15 ,15V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5919A
Zener Diodes ,5.6V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C16
Zener Diodes ,BZX584C16 ,16V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5916A
Zener Diodes ,4.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V0S
Zener Diodes ,BZT52C3V0S ,3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5921A
Zener Diodes ,6.8V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C2V4
Zener Diodes ,BZT52C2V4 ,2.4V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5927A
Zener Diodes ,12V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5951A
Zener Diodes ,120V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in