| Product number: | DZ-ZC594675V041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5946A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5946A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 75V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,75V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5915A
Zener Diodes ,3.9V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C9V1S
Zener Diodes ,BZT52C9V1S ,9.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C20
Zener Diodes ,BZX584C20 ,20V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C6V2
Zener Diodes ,BZX584C6V2 ,6.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C5V1
Zener Diodes ,BZX584C5V1 ,5.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,BZT52C4V3S ,4.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5923A
Zener Diodes ,8.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C15
Zener Diodes ,BZT52C15 ,15V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C27
Zener Diodes ,BZX584C27 ,27V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C16S
Zener Diodes ,BZT52C16S ,16V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C24
Zener Diodes ,BZT52C24 ,24V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C13
Zener Diodes ,BZT52C13 ,13V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

,BZT52C39S
Zener Diodes ,BZT52C39S ,39V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C10
Zener Diodes ,BZT52C10 ,10V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5933A
Zener Diodes ,22V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,BZT52C43S ,43V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in