| Product number: | DZ-ZC5949100041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5949A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5949A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 100V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,100V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

BZX584C4V7
Zener Diodes ,BZX584C4V7 ,4.7V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5928A
Zener Diodes ,13V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5919A
Zener Diodes ,5.6V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V6
Zener Diodes ,BZX584C5V6 ,5.6V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5923A
Zener Diodes ,8.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V1
Zener Diodes ,BZX584C5V1 ,5.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C18
Zener Diodes ,BZX584C18 ,18V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5922A
Zener Diodes ,7.5V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C20
Zener Diodes ,BZT52C20 ,20V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V9S
Zener Diodes ,BZT52C3V9S ,3.9V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C2V4
Zener Diodes ,BZT52C2V4 ,2.4V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C24
Zener Diodes ,BZT52C24 ,24V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C2V4
Zener Diodes ,BZX584C2V4 ,2.4V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C30
Zener Diodes ,BZT52C30 ,30V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5930A
Zener Diodes ,16V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C33
Zener Diodes ,BZT52C33 ,33V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5931A
Zener Diodes ,18V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in