| Product number: | DZ-ZC5951120041V504CJ |
| Manufacturer Product Number: | SMF5951A |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-SMF59 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | SMF5951A |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 120V |
| Power dissipation (PD) : | 1.5W |
| Forward Voltage(VF) : | 1.5V |
| Package : | SOD-123FL |
| Description: | Zener Diodes ,120V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | SMF59 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Power Dissipatoin(PD) | 1.5W |
| Reverse Zener Voltage(VZ) | 3.3V~200V |
| Forward Voltage(VF) | 1.5V |
| Package | SOD-123FL |
| SPQ | 3000PCS |
| Operation Junction and Storage Temperature Range | -55 ~ +150℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMF59.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5950A
Zener Diodes ,110V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C3V0
Zener Diodes ,BZX584C3V0 ,3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5937A
Zener Diodes ,33V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5918A
Zener Diodes ,5.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5942A
Zener Diodes ,51V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C30S
Zener Diodes ,BZT52C30S ,30V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5952A
Zener Diodes ,130V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5944A
Zener Diodes ,62V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5917A
Zener Diodes ,4.7V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C13
Zener Diodes ,BZT52C13 ,13V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C18
Zener Diodes ,BZX584C18 ,18V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5928A
Zener Diodes ,13V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C27
Zener Diodes ,BZX584C27 ,27V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5932A
Zener Diodes ,20V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C33
Zener Diodes ,BZX584C33 ,33V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C20
Zener Diodes ,BZX584C20 ,20V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C15S
Zener Diodes ,BZT52C15S ,15V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in