✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | DZ-ZDZ0436V2010V903CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C6V2 |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C6V2 |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 6.2V |
| Power dissipation (PD) : | 500mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-123 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C6V2 ,6.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BZT52C5V1_SOD-123.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27
Quantity
Unit Price
5
$0.041168
20
$0.037210
100
$0.028501
300
$0.019792
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMF5926A
Zener Diodes ,11V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5913A
Zener Diodes ,3.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5918A
Zener Diodes ,5.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3
Zener Diodes ,BZT52C3V3 ,3.3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C30
Zener Diodes ,BZX584C30 ,30V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C12
Zener Diodes ,BZT52C12 ,12V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C9V1
Zener Diodes ,BZX584C9V1 ,9.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C4V7S
Zener Diodes ,BZT52C4V7S ,4.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C8V2
Zener Diodes ,BZT52C8V2 ,8.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C24
Zener Diodes ,BZT52C24 ,24V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C9V1S
Zener Diodes ,BZT52C9V1S ,9.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C22S
Zener Diodes ,BZT52C22S ,22V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5937A
Zener Diodes ,33V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

,BZT52C39S
Zener Diodes ,BZT52C39S ,39V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C4V7
Zener Diodes ,BZT52C4V7 ,4.7V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V6
Zener Diodes ,BZT52C3V6 ,3.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in