| Product number: | DZ-ZDZ1063V3030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C3V3S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C3V3S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 3.3V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

BZT52C2V7
Zener Diodes ,BZT52C2V7 ,2.7V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C3V3
Zener Diodes ,BZX584C3V3 ,3.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5947A
Zener Diodes ,82V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C33
Zener Diodes ,BZX584C33 ,33V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C18
Zener Diodes ,BZT52C18 ,18V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C13
Zener Diodes ,BZT52C13 ,13V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5932A
Zener Diodes ,20V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5925A
Zener Diodes ,10V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C3V6
Zener Diodes ,BZX584C3V6 ,3.6V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C22
Zener Diodes ,BZT52C22 ,22V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,BZT52C13S ,13V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C6V8S
Zener Diodes ,BZT52C6V8S ,6.8V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C3V0S
Zener Diodes ,BZT52C3V0S ,3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5913A
Zener Diodes ,3.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5917A
Zener Diodes ,4.7V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V6
Zener Diodes ,BZX584C5V6 ,5.6V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

,BZT52C20S
Zener Diodes ,BZT52C20S ,20V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in