| Product number: | DZ-ZDZ1104V7030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C4V7S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C4V7S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 4.7V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C4V7S ,4.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5942A
Zener Diodes ,51V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C10
Zener Diodes ,BZX584C10 ,10V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5921A
Zener Diodes ,6.8V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C18
Zener Diodes ,BZT52C18 ,18V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5920A
Zener Diodes ,6.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5936A
Zener Diodes ,30V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C5V6
Zener Diodes ,BZT52C5V6 ,5.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C33
Zener Diodes ,BZT52C33 ,33V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C8V2
Zener Diodes ,BZT52C8V2 ,8.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C22
Zener Diodes ,BZX584C22 ,22V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,BZT52C13S ,13V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5928A
Zener Diodes ,13V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C24
Zener Diodes ,BZX584C24 ,24V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C5V1
Zener Diodes ,BZT52C5V1 ,5.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C3V0
Zener Diodes ,BZX584C3V0 ,3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5918A
Zener Diodes ,5.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C9V1
Zener Diodes ,BZT52C9V1 ,9.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

,BZT52C39S
Zener Diodes ,BZT52C39S ,39V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in