| Product number: | DZ-ZDZ1115V1030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C5V1S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C5V1S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 5.1V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C5V1S ,5.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C8V2
Zener Diodes ,BZT52C8V2 ,8.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C3V0
Zener Diodes ,BZT52C3V0 ,3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C15
Zener Diodes ,BZT52C15 ,15V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C24
Zener Diodes ,BZX584C24 ,24V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C7V5
Zener Diodes ,BZX584C7V5 ,7.5V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C33
Zener Diodes ,BZT52C33 ,33V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5945A
Zener Diodes ,68V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5916A
Zener Diodes ,4.3V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5949A
Zener Diodes ,100V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C36
Zener Diodes ,BZX584C36 ,36V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5950A
Zener Diodes ,110V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C13S
Zener Diodes ,BZT52C13S ,13V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C9V1
Zener Diodes ,BZT52C9V1 ,9.1V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C4V3S
Zener Diodes ,BZT52C4V3S ,4.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5941A
Zener Diodes ,47V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C3V0
Zener Diodes ,BZX584C3V0 ,3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C9V1S
Zener Diodes ,BZT52C9V1S ,9.1V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C4V7
Zener Diodes ,BZX584C4V7 ,4.7V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in