| Product number: | DZ-ZDZ1125V6030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C5V6S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C5V6S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 5.6V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C5V6S ,5.6V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

SMF5953A
Zener Diodes ,150V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C12S
Zener Diodes ,BZT52C12S ,12V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V9
Zener Diodes ,BZT52C3V9 ,3.9V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C2V7
Zener Diodes ,BZT52C2V7 ,2.7V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5940A
Zener Diodes ,43V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C8V2S
Zener Diodes ,BZT52C8V2S ,8.2V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,BZT52C43S ,43V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C6V8
Zener Diodes ,BZT52C6V8 ,6.8V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C22
Zener Diodes ,BZT52C22 ,22V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5956A
Zener Diodes ,200V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C3V3
Zener Diodes ,BZX584C3V3 ,3.3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5920A
Zener Diodes ,6.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3
Zener Diodes ,BZT52C3V3 ,3.3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C11
Zener Diodes ,BZT52C11 ,11V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C24
Zener Diodes ,BZT52C24 ,24V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C22S
Zener Diodes ,BZT52C22S ,22V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C18S
Zener Diodes ,BZT52C18S ,18V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in