| Product number: | DZ-ZDZ12012V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C12S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C12S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 12V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C12S ,12V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

BZT52C3V3S
Zener Diodes ,BZT52C3V3S ,3.3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5915A
Zener Diodes ,3.9V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5938A
Zener Diodes ,36V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,BZT52C24S ,24V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5946A
Zener Diodes ,75V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5920A
Zener Diodes ,6.2V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C16
Zener Diodes ,BZT52C16 ,16V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5952A
Zener Diodes ,130V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C10S
Zener Diodes ,BZT52C10S ,10V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5934A
Zener Diodes ,24V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C27S
Zener Diodes ,BZT52C27S ,27V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C43
Zener Diodes ,BZX584C43 ,43V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C27
Zener Diodes ,BZT52C27 ,27V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C43S
Zener Diodes ,BZT52C43S ,43V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5943A
Zener Diodes ,56V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5955A
Zener Diodes ,180V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C6V2
Zener Diodes ,BZX584C6V2 ,6.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZX584C22
Zener Diodes ,BZX584C22 ,22V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V6
Zener Diodes ,BZX584C5V6 ,5.6V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in