| Product number: | DZ-ZDZ12215V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C15S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C15S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 15V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C15S ,15V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15

BZT52C3V0S
Zener Diodes ,BZT52C3V0S ,3V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C16
Zener Diodes ,BZT52C16 ,16V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZX584C5V6
Zener Diodes ,BZX584C5V6 ,5.6V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5948A
Zener Diodes ,91V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C24S
Zener Diodes ,BZT52C24S ,24V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5950A
Zener Diodes ,110V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V6S
Zener Diodes ,BZT52C3V6S ,3.6V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZT52C6V8S
Zener Diodes ,BZT52C6V8S ,6.8V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C2V4
Zener Diodes ,BZX584C2V4 ,2.4V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5938A
Zener Diodes ,36V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C15
Zener Diodes ,BZX584C15 ,15V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C33S
Zener Diodes ,BZT52C33S ,33V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

,BZT52C20S
Zener Diodes ,BZT52C20S ,20V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C3V0
Zener Diodes ,BZX584C3V0 ,3V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C12
Zener Diodes ,BZT52C12 ,12V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5924A
Zener Diodes ,9.1V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C6V2
Zener Diodes ,BZT52C6V2 ,6.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C5V6
Zener Diodes ,BZT52C5V6 ,5.6V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C7V5S
Zener Diodes ,BZT52C7V5S ,7.5V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5946A
Zener Diodes ,75V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in