| Product number: | DZ-ZDZ13136V030V902CJ |
| Manufacturer Product Number: | BZT52C36S |
| Manufacturer : | CJ |
| Series : | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type : | Zener Diodes |
| Part Number : | BZT52C36S |
| Reverse Zener Voltage(VZ) : | 36V |
| Power dissipation (PD) : | 200mW |
| Forward Voltage(VF) : | 0.9V |
| Package : | SOD-323 |
| Description: | Zener Diodes ,BZT52C36S ,36V ,200mW ,0.9V ,SOD323 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CJ |
| Product Series | CJ-BZT52C2V4S-C43 |
| Product Type | Zener Diodes |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-07

BZX584C24
Zener Diodes ,BZX584C24 ,24V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5937A
Zener Diodes ,33V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
Zener Diodes ,BZX584C8V2 ,8.2V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C8V2
Zener Diodes ,BZT52C8V2 ,8.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C12
Zener Diodes ,BZT52C12 ,12V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C6V8
Zener Diodes ,BZT52C6V8 ,6.8V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5955A
Zener Diodes ,180V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C3V3
Zener Diodes ,BZT52C3V3 ,3.3V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

SMF5919A
Zener Diodes ,5.6V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C5V1
Zener Diodes ,BZX584C5V1 ,5.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C16S
Zener Diodes ,BZT52C16S ,16V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

SMF5946A
Zener Diodes ,75V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5947A
Zener Diodes ,82V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZX584C9V1
Zener Diodes ,BZX584C9V1 ,9.1V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

BZT52C2V7S
Zener Diodes ,BZT52C2V7S ,2.7V ,200mW ,0.9V ,SOD323
$0.000000 More

BZX584C43
Zener Diodes ,BZX584C43 ,43V ,150mW ,0.9V ,SOD523
$0.012977 More

SMF5949A
Zener Diodes ,100V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

SMF5930A
Zener Diodes ,16V ,1.5W ,VF:1.5V ,SOD123FL
$0.000000 More

BZT52C7V5
Zener Diodes ,BZT52C7V5 ,7.5V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More

BZT52C6V2
Zener Diodes ,BZT52C6V2 ,6.2V ,500mW ,0.9V ,SOD123
$0.010925 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in