| Product number: | ESD-SE05N6S01HH-DFN1006S |
| Manufacturer Product Number: | SE05N6S01HH |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-ESD |
| Product Type : | Electrostatic Discharge Protection Devic |
| direction : | UNI |
| Reverse Working Voltage : | 5V |
| Breakdown Voltage : | 5.6V |
| Peak Pulse Current (IPP) : | 5A |
| Package : | DFN1006-2L |
| Description: | ESD SE05N6S01HH VR:5V IPP:5A CJ:15PF UNI DFN1006-2L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-ESD |
| Product Type | Electrostatic Discharge Protection Devic |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-10
Quantity
Unit Price
5
$0.013708
20
$0.010661
200
$0.007615
1000
$0.005178
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SE12D5V11GW
ESD SE12D5V11GW VR:12V IPP:5A CJ:55PF BI SOD-523
$0.007463 More

SE12N2R01GH
SE12N2R01GH ,BI ,VRWM:12V ,VBR:12.2V ,IPP:3.5A ,VC:17V ,DFN0603-2L
$0.006184 More

SE05N6S61HH
SE05N6S61HH ,BI ,VRWM:5V ,VBR:6.4V ,IPP:5A ,VC:9.5V ,15PF,DFN1006-2L
$0.003198 More

SE05T4L14HC
ESD SE05T4L14HC VR:5V IPP:3A CJ:1PF BI SOT-363
$0.027720 More

ESD3.3V52D-C
BI ,VRWM:3.3V ,VBR:4V ,- ,VC:7V ,SOD-523
$0.010120 More

SE05N6R01GU
ESD SE05N6R01GU VR:5V IPP:5A CJ:9PF DFN1006-2L ,SCOCAY
$0.003625 More

SE03D3M01HA
ESD SE03D3M01HA VR:3.3V IPP:10A CJ:3.5PF UNI SOD-323
$0.023455 More

SE05N6C01GK
ESD SE05N6C01GK VR:5V IPP:5A CJ:0.35PF DFN1006-2L,SCOCAY
$0.009595 More

SE05N9P11GN
ESD SE05N9P11GN VR:5V IPP:95A CJ:850PF BI DFN1610-2L
$0.036249 More

SE05N2S01HZ
ESD SE05N2S01HZ VR:5V IPP:6A CJ:15PF UNI DFN0603-2L
$0.006397 More

ESD08V52D-C
BI ,VRWM:8V ,VBR:8.5V ,VC:17.5V ,SOD-523
$0.010120 More

SE08D3D01GE
ESD SE08D3D01GE VR:8V IPP:18A CJ:1PF UNI SOD-323
$0.021323 More

SE05D3V01GZ
SE05D3V01GZ ,SOD-323 ,SCOCAY
$0.014926 More

ESD05V52D-C
BI ,VRWM:5V ,VBR:6V ,VC:9.8V ,SOD-523
$0.010120 More

SE08D3V01GZ
ESD SE08D3V01GZ VR:8V IPP:15A CJ:130PF UNI SOD-323
$0.021323 More

SE05N7L12GA
ESD SE05N7L12GA VR:5V IPP:2A CJ:0.8PF BI DFN1006-3L
$0.025588 More

SE09N9P11GN
ESD SE09N9P11GN VR:9V IPP:90A CJ:600PF BI DFN1610-2L
$0.036249 More

SE05N6R21GU
SE05N6R21GU ,BI ,VRWM:5V ,VBR:6.5V ,IPP:5A ,VC:9.5V ,9PF,DFN1006-2L
$0.003198 More

SE03D3D01GW
ESD SE03D3D01GW VR:3.3V IPP:17A CJ:0.8PF UNI SOD-323
$0.021323 More

SE05T1D12GZ
ESD SE05T1D12GZ VR:5V IPP:5A CJ:0.75PF BI SOT-143
$0.023455 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in