✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | ESD-SE07N6S41GZ-DFN1006S |
| Manufacturer Product Number: | SE07N6S41GZ |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-ESD |
| Product Type : | Electrostatic Discharge Protection Devic |
| direction : | UNI |
| Reverse Working Voltage : | 7V |
| Breakdown Voltage : | 7.6V |
| Peak Pulse Current (IPP) : | 6.5A |
| Package : | DFN1006-2L |
| Description: | ESD SE07N6S41GZ VR:7V IPP:6.5A CJ:15PF UNI DFN1006-2L |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Series | SOCAY-ESD |
| Product Type | Electrostatic Discharge Protection Devic |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SE07N6S41GZ.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-10
Quantity
Unit Price
5
$0.020562
20
$0.015992
200
$0.011423
1000
$0.007768
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SE05NRC14GT
ESD SE05NRC14GT VR:5V IPP:4A CJ:0.2PF BI DFN2510-10L
$0.021323 More

SE05T4L14HC
ESD SE05T4L14HC VR:5V IPP:3A CJ:1PF BI SOT-363
$0.027720 More

SE18N9W11GN
ESD SE18N9W11GN VR:18V IPP:40A CJ:240PF BI DFN1610-2L
$0.036249 More

SE12D3D01GW
ESD SE12D3D01GW VR:12V IPP:11A CJ:0.6PF UNI SOD-323
$0.021323 More

SE03D3D01GW
ESD SE03D3D01GW VR:3.3V IPP:17A CJ:0.8PF UNI SOD-323
$0.021323 More

SE24N9W11GN
ESD SE24N9W11GN VR:24V IPP:25A CJ:200PF BI DFN1610-2L
$0.036249 More

SE12D3P11GJ
ESD SE12D3P11GJ VR:12V IPP:60A CJ:500PF BI SOD-323
$0.023455 More
SE05T2C12GZ
ESD SE05T2C12GZ VR:5V IPP:4A CJ:0.7PF BI SOT-23
$0.013860 More

SE03N6S01GZ
ESD SE03N6S01GZ VR:3.3V IPP:8A CJ:12PF UNI DFN1006-2L,SOCAY
$0.005970 More

SE08T2V02GC
ESD SE08T2V02GC VR:8V IPP:15A CJ:75PF UNI SOT-23
$0.046911 More

SE05D3S41GZ
ESD SE05D3S41GZ VR:5V IPP:6A CJ:12PF UNI SOD-323
$0.010662 More

SE05N6S01HB
SE05N6S01HB ,BI ,VRWM:5V ,VBR:5.6V ,IPP:5A ,VC:10V ,DFN1006-2L
$0.004265 More

SE07N9P11GJ
ESD SE07N9P11GJ VR:7V IPP:100A CJ:750PF BI DFN1610-2L
$0.030919 More

SE05N6R01GU
ESD SE05N6R01GU VR:5V IPP:5A CJ:9PF DFN1006-2L ,SCOCAY
$0.003625 More

SE03D3M01HA
ESD SE03D3M01HA VR:3.3V IPP:10A CJ:3.5PF UNI SOD-323
$0.023455 More

SE09N9P11GN
ESD SE09N9P11GN VR:9V IPP:90A CJ:600PF BI DFN1610-2L
$0.036249 More
SM712
ESD SM712 Pins (1-3)( 2-3) 12V Pins (3-1)( 3-2) 7V IPP:12A CJ:45PF SOT-23
$0.027720 More

SE15N6T01GZ
ESD SE15N6T01GZ VR:15V IPP:5A CJ:23PF UNI DFN1006-2L
$0.000000 More

SE05N6L01GZ
ESD SE05N6L01GZ VR:5V IPP:5A CJ:0.5PF UNI DFN1006-2L
$0.010662 More

SE05T5D15GA
ESD SE05T5D15GA VR:5V IPP:4A CJ:0.6PF BI SOT-563
$0.044779 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in