✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-0603-4A00G1SC06HA |
| Manufacturer Product Number: | 06H1400D |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-06H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 0603 |
| Current Value : | 4A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC32V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,32V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-06H ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacture | LANSON |
| Manufacture Product Type | 06H |
| Ampere Rating | 1A 1.5A 2A 2.5A 3A 4A 5A 6A 7A 8A 10A |
| Voltage Rating | 32V DC |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Safety Approvals | UL E221465 |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LANSON_06H1A-5A.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-21
Quantity
Unit Price
5
$0.041123
20
$0.036554
100
$0.031984
300
$0.027415
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

32E2200A
Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.095954 More

12B0250B
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

12D0750C
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

32E2600A
Surface Mount Fuses ,1032 ,60A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.165254 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2300A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,30A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

32E1315A
Surface Mount Fuses ,1032 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12H5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D2120S
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

24E1700A
Surface Mount Fuses ,2410 ,7A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

12B0750B
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

06H1500D
Surface Mount Fuses ,0603 ,5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

45E2450A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,45A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2100E
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in