| Product number: | F01-1032-10A0Y7TCRAXA |
| Manufacturer Product Number: | R1032T10A250V |
| Manufacturer : | REOMAX |
| Series : | REOMAX-1032T |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1032 |
| Current Value : | 10A |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | REOMAX |
| Product Series | REOMAX-1032T |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-31

R1032T.1125
Surface Mount Fuses ,1032 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

STE-3A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,3A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,Gold-plated
$0.000000 More

SST1100
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-SST ,-
$0.000000 More

R1032T20A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T10A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

45E1500K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,5A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12H2250E
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
1206T1.5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.032213 More

45E2100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,10A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1300G
Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
6125SF7A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,7A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More
0603F2.5A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,2.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More

0452001.MRL
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,Littelfuse-0452 ,-
$0.091561 More

1206F1A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More
J93F2A000063R
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More
0402F0.375A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,375mA ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038552 More
0603T1.5A32V
Surface Mount Fuses ,0603 ,1.5A ,32V ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-0603T ,-
$0.020562 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in