✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1032-1A00Y7SC32EA |
| Manufacturer Product Number: | 32E1100A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-32E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1032 |
| Current Value : | 1A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1032 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacture | LANSON |
| Manufacture Product Series | 32E |
| Product Type | SMD Fuse (High Inrush Current Withstand) |
| Size | 10.25mm*3.2mm (1032) |
| Ampere Rating | 500mA~60A |
| Voltage Rating | 250V/125V/100V/72V/60V/32V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | 32E1100A.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-07-02
Quantity
Unit Price
5
$0.204702
20
$0.155659
100
$0.106616
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12B0375B
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

45E2600A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,60A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1400F
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2400P
Surface Mount Fuses ,1206 ,40A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.051175 More

12D2120S
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

12D2100E
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E1800A
Surface Mount Fuses ,1032 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More

06H1400D
Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,32V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D2200S
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.034643 More

45E1200K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,2A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1300A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.033127 More

32E2250A
Surface Mount Fuses ,1032 ,25A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.111946 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

24E2100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.042425 More

06H1150D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1.5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D1100F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.027637 More

12H1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

24E1100G
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.035335 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in