✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1032-20A0Y7SC32EA |
| Manufacturer Product Number: | 32E2200A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-32E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1032 |
| Current Value : | 20A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacture | LANSON |
| Manufacture Product Series | 32E |
| Product Type | SMD Fuse (High Inrush Current Withstand) |
| Size | 10.25mm*3.2mm (1032) |
| Ampere Rating | 500mA~60A |
| Voltage Rating | 250V/125V/100V/72V/60V/32V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
5
$0.263188
20
$0.200132
100
$0.137077
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12D1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2350A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,35A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12B0375B
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

06D1200D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.019191 More

12H2300E
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H1350C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.658312 More

06H1800D
Surface Mount Fuses ,0603 ,8A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

32E1100A
Surface Mount Fuses ,1032 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

12B0250B
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

24E1700A
Surface Mount Fuses ,2410 ,7A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More

06H1400D
Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,32V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

06H2100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

12H1700D
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in