| Product number: | F01-1032-30A0K1FC456A |
| Manufacturer Product Number: | 0456030.ER |
| Manufacturer : | Littelfuse |
| Series : | Littelfuse-0456 |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1032 |
| Current Value : | 30A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | AC125V |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1032 ,30A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Product Series | Littelfuse-0456 |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30

0483.750DRA
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,75V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,-
$0.000000 More

0452001.MRL
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,Littelfuse-0452 ,-
$0.091561 More

0483002.DRA
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,75V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
0603F4A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More

24E1700A
Surface Mount Fuses ,2410 ,7A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More
2410LT3.15A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-2410LT ,Silver
$0.034117 More

45E2300A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,30A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
6125SH1A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,WALTER-6125SH ,-
$0.052546 More

12H1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.020714 More
1206HC12A35V
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,35V ,- ,Chip ,WALTER-1206HC ,-
$0.042265 More

32E1800A
Surface Mount Fuses ,1032 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More

6125FA5A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,LB-6125FA ,-
$0.025222 More
2410F1A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-2410F ,Gold-plated
$0.059400 More
0402F1.5A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,1.5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028914 More

0603FF3.5A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,3.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,LB-0603FF ,-
$0.017272 More

24E2100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.042425 More
1206T2A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.032213 More
0402FA1A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,1A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0402F ,-
$0.028914 More

1206F3.5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More

12H5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in