✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1032-60A0Y7SC32ES |
| Manufacturer Product Number: | 32E2600A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-32E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1032 |
| Current Value : | 60A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | 250VAC |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1032 ,60A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacture | LANSON |
| Manufacture Product Series | 32E |
| Product Type | SMD Fuse (High Inrush Current Withstand) |
| Size | 10.25mm*3.2mm (1032) |
| Ampere Rating | 500mA~60A |
| Voltage Rating | 250V/125V/100V/72V/60V/32V |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-21
Quantity
Unit Price
5
$0.453268
20
$0.344673
100
$0.236077
MPQ:2000
MOQ: 2000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

24E1700A
Surface Mount Fuses ,2410 ,7A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More

32E2550A
Surface Mount Fuses ,1032 ,55A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

06H1700D
Surface Mount Fuses ,0603 ,7A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

12H1250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

45E2100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,10A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E2150B
Surface Mount Fuses ,2410 ,15A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

32E2350A
Surface Mount Fuses ,1032 ,35A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.127939 More

12D1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

06H1250D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2.5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12H2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.031071 More

45E2550A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,55A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E1800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,8A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2300S
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038991 More

06H1200D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

12D1125C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in