✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-12A0G8FC12DA |
| Manufacturer Product Number: | 12D2120S |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 12A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC48V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.103874
20
$0.077068
100
$0.063665
300
$0.053612
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12H1700D
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2550A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,55A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E2200B
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

24E1100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D1700F
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E2200A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,10A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12B0500B
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

12D1300F
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

24E1300G
Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

12B1150B
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.031680 More

12D0500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

06H1500D
Surface Mount Fuses ,0603 ,5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D2100S
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D1400D
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E2100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.042425 More

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in