✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-1A002JSC12HA |
| Manufacturer Product Number: | 12H1100C |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 1A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC63V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12H |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Testing Standard | UL2481-1,UL248-14 |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Certificatio | UL |
| Packing | 3000PCS per reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12H.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26
Quantity
Unit Price
10
$0.045693
50
$0.038839
200
$0.031985
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

06H1250D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2.5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12H2100D
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

32E2250A
Surface Mount Fuses ,1032 ,25A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.111946 More

32E1100A
Surface Mount Fuses ,1032 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

12H5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D1125C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12B0250B
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

45E2450A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,45A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

52T1630A
Surface Mount Fuses ,5.45*5.45*20mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-52T ,-
$0.000000 More

12H2300E
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

06H1500D
Surface Mount Fuses ,0603 ,5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D1200F
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

12D1700D
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12B0500B
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

12B1125B
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.031680 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in