✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-1A502JSC12HA |
| Manufacturer Product Number: | 12H1150C |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 1.5A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC63V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12H |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Testing Standard | UL2481-1,UL248-14 |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Certificatio | UL |
| Packing | 3000PCS per reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12H.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-28

06H1200D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12H1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.020714 More

24E1630A
Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

45E2400A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,40A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2100E
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E1630A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1500A
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.131433 More

45E2100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,10A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

24E2150A
Surface Mount Fuses ,2410 ,15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.051840 More

12D0750C
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D2100S
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

12D0500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

32E1500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

06H1400D
Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,32V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

24E2100B
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in