✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-20A0F5SC12HA |
| Manufacturer Product Number: | 12H2200E |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 20A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12H |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Testing Standard | UL2481-1,UL248-14 |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Certificatio | UL |
| Packing | 3000PCS per reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12H.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16
Quantity
Unit Price
10
$0.073108
50
$0.062142
200
$0.051176
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

32E2350A
Surface Mount Fuses ,1032 ,35A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.127939 More

12D0500F
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D2100E
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E1500G
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

52T1500A
Surface Mount Fuses ,5.45*5.45*20mm ,5A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-52T ,-
$0.000000 More

32E1100A
Surface Mount Fuses ,1032 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

24E1500A
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.131433 More

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

32E2400A
Surface Mount Fuses ,1032 ,40A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.127939 More

12B0375B
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

24E2120G
Surface Mount Fuses ,2410 ,12A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

32E0500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,500mA ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

12D1400D
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E2200B
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

32E2150A
Surface Mount Fuses ,1032 ,15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.095954 More

12H1150C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.000000 More

45E2450A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,45A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2300F
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,30A ,72V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.362492 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in