✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-2A002JFC12DA |
| Manufacturer Product Number: | 12D1200C |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC63V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.095497
20
$0.070366
100
$0.058638
300
$0.046911
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12H1150C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.000000 More

12D1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E1800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,8A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

32E2350A
Surface Mount Fuses ,1032 ,35A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.127939 More

12H2100D
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2200S
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.034643 More

12B0750B
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More

32E2250A
Surface Mount Fuses ,1032 ,25A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.111946 More

12H2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.031071 More

12D0250F
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D1200F
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

12D1100F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.027637 More

12D2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E1315A
Surface Mount Fuses ,1032 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

32E2100A
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More

45E1630A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2250E
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1500F
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in