✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-2A00J2FC12DA |
| Manufacturer Product Number: | 12D1200F |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC72V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.097172
20
$0.073717
100
$0.061989
300
$0.050262
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

32E2500F
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,72V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.138600 More

45E2500A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,50A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0375C
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

12D2120S
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029312 More

45E1630A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2100E
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E2550A
Surface Mount Fuses ,1032 ,55A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

12B1150B
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.031680 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

32E2500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.138600 More

12H1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

24E1500G
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E1100K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,1A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1100A
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

24E2200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.052407 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

06H1400D
Surface Mount Fuses ,0603 ,4A ,32V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12D1300F
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in