| Product number: | F01-1206-2A00J3FC000A |
| Manufacturer Product Number: | 0483002.DRA |
| Manufacturer : | Littelfuse |
| Series : | Littelfuse-0483 |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | 75V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,75V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse |
| Product Series | Littelfuse-0483 |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-30
0456030.ER
Surface Mount Fuses ,1032 ,30A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.000000 More

0452001.MRL
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,Littelfuse-0452 ,-
$0.091561 More

0483.750DRA
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,75V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
2410H4A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,4A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,WALTER-2410H ,Gold-plated
$0.063360 More

12B0500B
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.037187 More
0402FA1A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,1A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0402F ,-
$0.028914 More

12D1500D
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E1315A
Surface Mount Fuses ,1032 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

0603TD5A24V
Surface Mount Fuses ,0603 ,5A ,24V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,LB-0603TD ,-
$0.000000 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

12D1500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More
1206T2A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.032213 More

24E2120G
Surface Mount Fuses ,2410 ,12A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More
J93F1A000063R
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More

45E2400A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,40A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

06H1800D
Surface Mount Fuses ,0603 ,8A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

0603FF2A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,LB-0603FF ,-
$0.017272 More
1206T6.3A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,6.3A ,63V ,Time-Lag Type ,Chip ,1206T
$0.032213 More

6125SB 8A 250V
Surface Mount Fuses ,6125 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,LB-6125SB
$0.034116 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in