✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-2A502JSC12HA |
| Manufacturer Product Number: | 12H1250C |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12H |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 2.5A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | DC63V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,2.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12H |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Testing Standard | UL2481-1,UL248-14 |
| Storage Conditions | Relative humidity≤75%, store 3 years. |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Certificatio | UL |
| Packing | 3000PCS per reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12H.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-15
Quantity
Unit Price
10
$0.045693
50
$0.038839
200
$0.031985
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12H1350C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12H1700D
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

32E2400A
Surface Mount Fuses ,1032 ,40A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.127939 More

06H1800D
Surface Mount Fuses ,0603 ,8A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

06H1300D
Surface Mount Fuses ,0603 ,3A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

24E2200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.052407 More

12H2300E
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2250A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,25A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

45E2800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,80A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.658312 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E1630A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H1150C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.000000 More

24E1200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,2A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

06H1250D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2.5A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D1700C
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E1800A
Surface Mount Fuses ,1032 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in