✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-1206-3A00J2FC12DA |
| Manufacturer Product Number: | 12D1300F |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-12D |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 1206 |
| Current Value : | 3A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | DC72V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-12D |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LS_12D.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-12
Quantity
Unit Price
5
$0.097172
20
$0.072042
100
$0.060314
300
$0.050262
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

32E1500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

24E2200A
Surface Mount Fuses ,2410 ,20A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.052407 More

45E2250A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,25A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

32E1800A
Surface Mount Fuses ,1032 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More

06H1600D
Surface Mount Fuses ,0603 ,6A ,32V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.019191 More

12H2300E
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.031071 More

12H2250E
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2450A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,45A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1125C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E2450A
Surface Mount Fuses ,1032 ,45A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.020714 More

12H5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,63V ,High Surge Type ,Chip ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

12D1400D
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

45E1800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,8A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0750C
Surface Mount Fuses ,1206 ,750mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

06D1200D
Surface Mount Fuses ,0603 ,2A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.019191 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in