✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-2410-1A00L7SC24ES |
| Manufacturer Product Number: | 24E1100G |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-24E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 2410 |
| Current Value : | 1A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC300V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Manufacturer product series | 24E |
| Size | 6.1*2.6 |
| Ampere Rating | 125mA~15A |
| Voltage Rating | AC350V AC300V AC250V AC125V |
| Safety Approvals | UL:100mA~15A;CQC: 500mA~6.3A;VDE:500mA~3.15A;KTL:1A~2.5A |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Testing Standard | UL248-1、UL248-14、 |
| Packing | 1000pcs/reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LANSON_24E.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-27
Quantity
Unit Price
1
$0.097477
20
$0.073108
100
$0.048738
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

45E2450A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,45A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

12B1150B
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.031680 More

12D1700F
Surface Mount Fuses ,1206 ,7A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2200E
Surface Mount Fuses ,1206 ,20A ,24V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.032663 More

32E2500F
Surface Mount Fuses ,1032 ,50A ,72V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.138600 More

45E3100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,100A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.771037 More

12H1250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12H1200C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-12H ,-
$0.019419 More

24E1630A
Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

45E2150A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,15A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2550A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,55A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1125F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.25A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028482 More

45E2400A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,40A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2400P
Surface Mount Fuses ,1206 ,40A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.051175 More

12D2250S
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.040929 More

52T1500A
Surface Mount Fuses ,5.45*5.45*20mm ,5A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-52T ,-
$0.000000 More

12D1400D
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E2200A
Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.095954 More

12H1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in