| Product number: | F01-2410-1A00L7TCSSTA |
| Manufacturer Product Number: | SST1100 |
| Manufacturer : | REOMAX |
| Series : | REOMAX-SST |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 2410 |
| Current Value : | 1A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC300V |
| Description: | Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-SST ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | REOMAX |
| Product Series | REOMAX-SST |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-31

STE-3A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,3A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,Gold-plated
$0.000000 More

R1032T10A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T10A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T.1125
Surface Mount Fuses ,1032 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T20A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

12D1400D
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

0603TD5A24V
Surface Mount Fuses ,0603 ,5A ,24V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,LB-0603TD ,-
$0.000000 More

1206F1.5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,1.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More

24E1630A
Surface Mount Fuses ,2410 ,6.3A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,SilverOutside weld
$0.033127 More

32E1100A
Surface Mount Fuses ,1032 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-32E ,-
$0.074631 More

06H1300D
Surface Mount Fuses ,0603 ,3A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More
2410H1A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,WALTER-2410H ,Gold-plated
$0.063360 More
0603T3A32V
Surface Mount Fuses ,0603 ,3A ,32V ,Time-Lag Type ,Chip ,WALTER-0603T ,-
$0.020562 More

24E2100B
Surface Mount Fuses ,2410 ,10A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,-
$0.050795 More

45E1200K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,2A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More
1032SF30A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,30A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-1032SF ,-
$0.411231 More
2410F5A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-2410F ,Gold-plated
$0.059400 More

6125SB 8A 250V
Surface Mount Fuses ,6125 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,LB-6125SB
$0.034116 More
0402F3.5A32V
Surface Mount Fuses ,0402 ,3.5A ,32V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.028914 More

12D0375C
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in