✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-2410-3A00L7SC24ES |
| Manufacturer Product Number: | 24E1300G |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-24E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 2410 |
| Current Value : | 3A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC300V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,2410 ,3A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Manufacturer product series | 24E |
| Size | 6.1*2.6 |
| Ampere Rating | 125mA~15A |
| Voltage Rating | AC350V AC300V AC250V AC125V |
| Safety Approvals | UL:100mA~15A;CQC: 500mA~6.3A;VDE:500mA~3.15A;KTL:1A~2.5A |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Testing Standard | UL248-1、UL248-14、 |
| Packing | 1000pcs/reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LANSON_24E.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-16

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D2150S
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029645 More

12D1100F
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.027637 More

45E1200K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,2A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0500F
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12H1250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,2.5A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12H2150E
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2100D
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

24E1100G
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.035335 More

12H2250E
Surface Mount Fuses ,1206 ,25A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

32E0500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,500mA ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

24E1315A
Surface Mount Fuses ,2410 ,3.15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver,inside weld
$0.033127 More

45E1800A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,8A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E3100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,100A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.771037 More

12H1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.019419 More

12D1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

45E1315K
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,3.15A ,600V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

45E2400A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,40A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0250C
Surface Mount Fuses ,1206 ,250mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in