✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F01-2410-5A00Y7SC24ES |
| Manufacturer Product Number: | 24E1500A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-24E |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 2410 |
| Current Value : | 5A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Manufacturer product series | 24E |
| Size | 6.1*2.6 |
| Ampere Rating | 125mA~15A |
| Voltage Rating | AC350V AC300V AC250V AC125V |
| Safety Approvals | UL:100mA~15A;CQC: 500mA~6.3A;VDE:500mA~3.15A;KTL:1A~2.5A |
| Operating Temperature | -40℃~125℃ |
| Testing Standard | UL248-1、UL248-14、 |
| Packing | 1000pcs/reel |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LANSON_24E.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-15
Quantity
Unit Price
1
$0.362574
20
$0.271930
100
$0.181287
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

12D2300S
Surface Mount Fuses ,1206 ,30A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.038991 More

12D1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

24E1100G
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.035335 More

12D0500C
Surface Mount Fuses ,1206 ,500mA ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

12D2500P
Surface Mount Fuses ,1206 ,50A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.073184 More

32E2450A
Surface Mount Fuses ,1032 ,45A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1100C
Surface Mount Fuses ,1206 ,1A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12D2400P
Surface Mount Fuses ,1206 ,40A ,36V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.051175 More

45E1630A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,6.3A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D1300C
Surface Mount Fuses ,1206 ,3A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

32E0500A
Surface Mount Fuses ,1032 ,500mA ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.074631 More

32E2250A
Surface Mount Fuses ,1032 ,25A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.111946 More

06H1300D
Surface Mount Fuses ,0603 ,3A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More

45E3100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,100A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.771037 More

45E2100A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,10A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D2150S
Surface Mount Fuses ,1206 ,15A ,48V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.029645 More

12D1500F
Surface Mount Fuses ,1206 ,5A ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

12H2100D
Surface Mount Fuses ,1206 ,10A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12D0375F
Surface Mount Fuses ,1206 ,375mA ,72V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.030690 More

06H1100D
Surface Mount Fuses ,0603 ,1A ,32V ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-06H ,-
$0.016449 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in