| Product number: | F01-6125-3A00K1SCSTEG |
| Manufacturer Product Number: | STE-3A125V |
| Manufacturer : | REOMAX |
| Series : | REOMAX-STE |
| Type : | Surface Mount Fuses |
| Size : | 6125 |
| Current Value : | 3A |
| Breaking Series : | High Surge Type |
| Voltage : | AC125V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | Surface Mount Fuses ,6125 ,3A ,125V ,High Surge Type ,Chip SMD ,Gold-plated |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | REOMAX |
| Product Series | REOMAX-STE |
| Product Type | Surface Mount Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31

SST1100
Surface Mount Fuses ,2410 ,1A ,300V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-SST ,-
$0.000000 More

R1032T10A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T20A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T.1125
Surface Mount Fuses ,1032 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

R1032T10A250V
Surface Mount Fuses ,1032 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,REOMAX-1032T ,-
$0.000000 More

6125FA10A250V
Surface Mount Fuses ,6125 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Chip ,LB-6125FA ,Silver
$0.098756 More
6125SF10A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,10A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More

0452001.MRL
Surface Mount Fuses ,6125 ,1A ,125V ,Time-Lag Type ,Chip SMD ,Littelfuse-0452 ,-
$0.091561 More

32E2150A
Surface Mount Fuses ,1032 ,15A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.095954 More
2410H1.5A250V
Surface Mount Fuses ,2410 ,1.5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip ,WALTER-2410H ,Gold-plated
$0.063360 More

24E1500A
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.131433 More
0603F1.5A63V
Surface Mount Fuses ,0603 ,1.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,WALTER-0603F ,-
$0.026867 More

12D1400C
Surface Mount Fuses ,1206 ,4A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip SMD
$0.025968 More

6125FA5A125V
Surface Mount Fuses ,6125 ,5A ,125V ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,LB-6125FA ,-
$0.025222 More

45E2150A
Surface Mount Fuses ,4.5*12mm ,15A ,250V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.000000 More

12H2120E
Surface Mount Fuses ,1206 ,12A ,24V ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.031071 More
6125SF12A65V
Surface Mount Fuses ,6125 ,12A ,65VAC ,Fast Acting Type ,Chip SMD ,WALTER-6125SF ,-
$0.052546 More

32E1800A
Surface Mount Fuses ,1032 ,8A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD
$0.085292 More

24E1500A
Surface Mount Fuses ,2410 ,5A ,250VAC ,High Surge Type ,Chip SMD ,LANSON-24E ,Silver
$0.033127 More

1206F3.5A63V
Surface Mount Fuses ,1206 ,3.5A ,63V ,Fast Acting Type ,Chip ,1206F
$0.027415 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in