✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F02-2020-2A00Y7TSSQTB |
| Manufacturer Product Number: | SQT1200A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-SQT |
| Type : | Micro Fuses |
| Size : | 8.5*5*4 |
| Current Value : | 2A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | DC250V |
| Description: | Micro Fuses ,8.5*5*4 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-SQT |
| Product Type | Micro Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-29
Quantity
Unit Price
5
$0.063969
20
$0.053308
100
$0.042646
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMT1100A
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,1A ,250V ,Time-Lag Type ,Square ,LANSON-SMT ,Explosion-proof
$0.018338 More

SQT1630AP
Micro Fuses ,8.5*5*4 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD
$0.019800 More

SMT1160AP
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square ,LANSON-SMT ,Explosion-proof
$0.014926 More

SBT1630AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SMT1200AP
Micro Fuses ,8.4*7.7*4mm ,2A ,250V ,Time-Lag Type ,Square ,LANSON-SMT ,-
$0.018338 More

SBT1315AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SQT1315AP
Micro Fuses ,8.5*5*4 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Chip SMD
$0.021323 More

SMT1120HP
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,2A ,350V ,Time-Lag Type ,Short sthaight lead
$0.017058 More

SBT2200AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SMT1315AP
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SRT1250A
Micro Fuses ,8.5*5*4 ,2.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Radial ,LANSON-SRT ,-
$0.000000 More

SBT2100AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SBT2150AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SBT2250AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SMT1315AP
Micro Fuses ,8.4*7.7*4mm ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Square ,LANSON-SMT ,Explosion-proof
$0.020747 More

SBT1500AP
Micro Fuses ,12.3*9.6*6.5mm ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square
$0.000000 More

SMT1250H
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,2.5A ,350V ,Time-Lag Type ,Square
$0.017058 More

SMT1500H
Micro Fuses ,8.4*7.2*4mm ,5A ,350V ,Time-Lag Type ,Square
$0.017058 More

SMT1400AP
Micro Fuses ,8.4*7.7*4mm ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Square ,LANSON-SMT ,-
$0.016144 More

SRT1315AP
Micro Fuses ,Ø8.5*8.0 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Radial
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in