✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F03-2020-3A15Y7TSTB3A |
| Manufacturer Product Number: | TB-T3.15A-250V-L3.5 |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-TB |
| Type : | Subminiature Fuses |
| Size : | 8.5*5*4 |
| Current Value : | 3.15A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Short straight lead |
| Description: | Subminiature Fuses ,8.5*5*4 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Square ,LB-TB ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-TB |
| Product Type | Subminiature Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Size | 8.5*5.2*4 |
| Rated Current | 50mA~10A |
| Rated voltage | 125V/250V/300V/400V AC 125V/DC |
| Fusing type | Time-Lag Type |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LB-QF-R-201 TB、TR系列规格书-第二版.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13

3R1100HP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,1A ,350VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

2E1630BP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,6.3A ,125V ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-2E ,-
$0.030918 More
FCP-F5A00V1T02280AG
Subminiature Fuses ,3.0*7.3 ,5A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FCP ,-
$0.105072 More

3R1100GP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,1A ,300VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

2D0315BP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,315mA ,125V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.032898 More

2D1125AP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,1.25A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.028786 More

2D0350BP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,350mA ,125V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.032898 More

3R1500HP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,5A ,350VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

FEP-F3A15V2T02280AG
Micro Fuses ,3.7*8.0 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FEP ,-
$0.271070 More

3R2100GP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,10A ,300VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

2D1350AP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,3.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.028786 More

3R0160GP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,160mA ,300VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.065797 More

3R0800HP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,800mA ,350VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

2D0125AP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,125mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.039067 More

2D0630BP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,630mA ,125V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.028786 More

2D0300AP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,300mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.032898 More

2D0800BP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,800mA ,125V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.028786 More

2D1400AP
Subminiature Fuses ,3.2*7.2 ,4A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,LANSON-2D ,-
$0.028786 More

3R1125GP
Subminiature Fuses ,4*12mm ,1.25A ,300VAC ,Time-Lag ,Axial strip Lead ,LANSON-3R ,-
$0.034954 More

STB1200A
Micro Fuses ,3.4*7.5mm ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in