✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F04-5020-4A002ETATPSA |
| Manufacturer Product Number: | TSC+P-T4A00VT02380BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSC+P |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 4A |
| Voltage : | DC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC+P ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TSC+P |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter_Profile_CN.pdf | |
| Data Sheet | walter_TSC+P |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Change Notice | TSC系列8A10增加KC安规产品变更通知-简体.pdf |
| TSC系列8A1A增加KC安规产品变更通知-英文.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-04
ICP-T4A00V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.053308 More

TSC-T8A00V2T01000BM5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,8A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.120475 More

TSC-T6A30V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.076763 More

MTT-T25A0V2T02520BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead 52mm ,-
$0.000000 More

MTP-T20A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,-
$0.234066 More

FSC-F3A15V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.055634 More

TSC-T5A00V2T12085BWPG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC , I2T150 Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,Shape
$0.103569 More

TSC-T20A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.205615 More

FSC-F15A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.106615 More

FSC-F5A00V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.056430 More

TSC-T5A00V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.076763 More
ICP-T400MV2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,400mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.057115 More

TSC-T10A0V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.071585 More

TSC-T16A0V2T02380B1M1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.085292 More
MTT-T30A0V2T06089BHG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,Shape
$0.186425 More
ICP-T1A60V2T02300BFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.077448 More

TSC-T16A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.098086 More

FSC-F15A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.098391 More

MTP-T30A0V2T02300BG-T
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,bushing
$0.234066 More

TSC-T1A00V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.085292 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in