✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F04-5220-10A0Y7TBTSCM |
| Manufacturer Product Number: | TSC-T10A0V2T01000BM5G |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSC |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 10A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TSC |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Data Sheet | walter_TSC |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Change Notice | TSC系列8A1A增加KC安规产品变更通知-英文.pdf |
| TSC系列8A10增加KC安规产品变更通知-简体.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-25
Quantity
Unit Price
1
$0.219323
10
$0.154897
50
$0.124740
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

FSC-F6A30V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.059511 More

MTT-T25A0V2T02520BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead 52mm ,-
$0.000000 More

FSC-F10A0V2T01000BM5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.053308 More

TSC-T1A00V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.106018 More

FSC-F5A00V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.056430 More

TSC-T8A00V2T02380B1M5C1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.096380 More
ICP-T1A25V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.053308 More

TSC+P-T3A15V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC+P ,-
$0.073565 More
ICP-T3A15V2T02300BW1FM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.077448 More

FSC-F8A00V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.053460 More
ICP-T2A00V2T02250AM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,braid
$0.066262 More

TSC-T630MV2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,630mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.110149 More

FSC-F15A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.106615 More

FSC-F16A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,16A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.083160 More

MTT-T25A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,-
$0.191908 More

MTT-T15A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,-
$0.201366 More
ICP-T5A00V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,5A ,250VAC ,慢断型 ,轴状带引线 ,WALTER-ICP ,-
$0.060238 More
ICP-T6A30V2T02300BWFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,Explosion-proof
$0.000000 More
ICP-T315MV2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,315mA ,250VAC ,慢断型 ,轴状带引线 ,WALTER-ICP ,-
$0.057115 More

TSC+P-T4A00VT02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC+P ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in