✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F04-5220-20A0Y7TATSPT |
| Manufacturer Product Number: | TSC-T20A0V2T02380BG-T |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSC(P) Series |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 20A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,bushing |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | TSC Series (Time-Lag) |
| 产品类别 | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | 2011/65/EU |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Rated Current | 200mA~20A |
| Rated Voltage | 250VAC |
| Size | 5.9*21.5mm |
| Operating Temperature | -55℃~125℃ |
| safety certification | UL VDE TUV BSI CCC CQC PSE KC |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | walter_TSC(P) L38 |
| TSC(P) .pdf | |
| Electronic | Walter_POWER_Fuses.pdf |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Change Notice | TSC系列8A10增加KC安规产品变更通知-简体.pdf |
| TSC系列8A1A增加KC安规产品变更通知-英文.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16

FSC-F15A0V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.102005 More

FSC-F6A30V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.059511 More
ICP-T1A60V2T02300BFM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.077448 More

TSC-T1A00V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.085292 More

FSC-F1A00V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC(P) ,-
$0.063359 More

FSC-F10A0V2T02380B1M5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC(P) ,-
$0.063766 More
ICP-T2A00V2T02300BW1FM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,Explosion-proof
$0.057115 More
ICP-T630MV2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,630mA ,250VAC ,慢断型 ,轴状带引线 ,WALTER-ICP ,-
$0.060238 More

TSC-T10A0V2T01000BM5G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.076763 More

MTP-T15A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,-
$0.204808 More

TSC-T20A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.119409 More

MTT-T20A0V2T06089BHG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,Shape
$0.186425 More

MTT-T30A0V2T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTT ,-
$0.178200 More

TSC-T1A60V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.086742 More

FSC-F10A0V2T01000BM5G
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.053308 More

TSC-T4A00V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.098790 More

TSC-T16A0V2T02380B1M1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.085292 More

FSC-F400MV2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,400mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

MTP-T30A0V2T02300BG-T
Ceramic Tube Fuses ,6.35*31.75 ,30A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MTP ,bushing
$0.234066 More
ICP-T2A00V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.053308 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in