✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-3610-A350Y7TATAPA |
| Manufacturer Product Number: | TAP-T350MV2T02300BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TAP |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 3.6*10 |
| Current Value : | 350mA |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,350mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TAP |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | TAP-2019.09.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26
Quantity
Unit Price
1
$0.313236
20
$0.269865
100
$0.216856
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

MGC-F7A00V1T01000BG
Glass Tube Fuses ,6.35*31.75 ,7A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MGC ,-
$0.084165 More

FAP-F2A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,2.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TAP-T100MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,100mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TSD-T5A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD(P) ,-
$0.077068 More

TAP-T1A60V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.061959 More

FAP-F1A50V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.052665 More

SIC-T7A00V1T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,7A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.068538 More

FSD-F1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.25A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

FSD-F4A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.076636 More

FSD-F10A0V2T01000BM2G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.100718 More

MGC-F15A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,6.35*31.75 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MGC ,-
$0.096656 More

FAP-F3A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,3.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.046469 More

FAP-F4A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,4A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.046469 More

FSD-F5A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

TSD-T400MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,400mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.113247 More

FAP-F5A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FSD-F2A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

FAP-F1A25V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.25A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FSD-F8A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.097688 More

FSD-F5A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in