✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-5020-12A0Y7TA5QHA |
| Manufacturer Product Number: | 5Q2120AP |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-5Q |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 12A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | 250VAC |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-5Q |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-19

5K1400A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More

3K1315AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.030157 More

3J1315AP
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

3K1200AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,2A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.032670 More

5K0500A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,500mA ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.053308 More

6D1500A
Glass Tube Fuses ,6.35*32mm ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

5K1500A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More

5K1200A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More

5K1160A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.6A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More

5K2160AP
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

5K0315A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,315mA ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.058638 More

6E1500A
Glass Tube Fuses ,6*30mm ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.068671 More

5K2160A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.055973 More

5K0500A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,800mA ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.045311 More

5K1315A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More

6E1500AP
Glass Tube Fuses ,6*30mm ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-6E ,-
$0.083922 More

6E1300AP
Glass Tube Fuses ,6*30mm ,3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-6E ,-
$0.083922 More

3K1125AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,1.25A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.031413 More

5K0250A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,250mA ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.000000 More

3K1100AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,1A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.032670 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in