✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-5020-1A60Y7TATSDA |
| Manufacturer Product Number: | TSD-T1A60V2T02380B1G |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSD(P) |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 1.6A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TSD(P) |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Data Sheet | Walter_TSD(P).pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf | |
| Change Notice | 管状包装变更函(1).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-26
Quantity
Unit Price
1
$0.245215
20
$0.196172
100
$0.147129
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

FSD-F8A00V2T01000BM2G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.101475 More

TMD-T15A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.114231 More

TAP-T350MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,350mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T12A0V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.137686 More

TAP-T1A60V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.061959 More

TSD-T315MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,315mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.119409 More

FSD-F4A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.076636 More

TMD-T6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.089481 More

TAP-T4A00V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.061959 More

FSD-F15A0V2T02380BG-T
Glass Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,bushing
$0.120475 More

TSD-T3A15V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD(P) ,-
$0.106018 More

TAP-T1A50V1T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,125VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.051632 More

MGC-F15A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,6.35*31.75 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MGC ,-
$0.096656 More

TAP-T1A50V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.061959 More

TMD-T10A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.106616 More

TMD-T6A30V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.120475 More

TMD-T1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.087577 More

FSD-F200MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.132523 More

TAP-T250MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

SIC-T1A50V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.065797 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in