| Product number: | F05-5020-3A50Y7TASIPA |
| Manufacturer Product Number: | SIP-T3A50V1T02380BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-SIP |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 3.5A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5*20 ,3.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | |
| Product Series | WALTER-SIP |
| Product Type | |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-15

SIC-T350MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,350mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.082246 More

TAP-T3A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.061959 More

TSD-T500MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.115145 More

TMD-T12A5V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.146292 More

TAP-T250MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FAP-F1A25V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.25A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TAP-T315MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,315mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T8A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.114231 More

TMD-T2A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.120475 More

TAP-T630MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,630mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.096380 More

FSD-F5A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

TAP-T1A50V1T02300BG
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,125VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.051632 More

FSD-F500MV2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,500mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.110149 More

MGC-F10A0V1T01000BG
Glass Tube Fuses ,6.35*31.75 ,10A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MGC ,-
$0.084165 More

FSD-F6A30V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.096380 More

TAP-T6A00V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.061959 More

FAP-F1A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FAP-F1A60V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.6A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FSD-F1A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

TMD-T1A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,1A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.120475 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in