✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-5220-12A5Y7TBTMDA |
| Manufacturer Product Number: | TMD-T12A5V2T01000BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TMD |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 12.5A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TMD |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | TMD規格書.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
2026-05-26 expected arrival 5000
Quantity
Unit Price
10
$0.265046
100
$0.192761
500
$0.137342
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

TAP-T125MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,125mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T1A25V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.087577 More

JDP-T12A0V2T08200BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-JDC/JDP ,-
$0.000000 More

TMD-T5A00V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.123918 More

TMD-T1A60V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.154897 More

TAP-T300MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,300mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FSD-F2A50V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD(P) ,-
$0.086054 More

TMD-T10A0V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.137686 More

TMD-T1A60V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.122196 More

FAP-F2A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,2.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TAP-T5A00V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.061959 More

FAP-F1A50V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TAP-T800MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,800mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FSD-F8A00V2T01000BM2G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.101475 More

TMD-T12A5V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.146292 More

FSD-F10A0V2T02380B1M2G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.091217 More

TMD-T12A0V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.137686 More

MGC-F2A00V1T01000BG
Glass Tube Fuses ,6.35*31.75 ,2A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MGC ,-
$0.096639 More

TAP-T500MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.096380 More

TAP-T1A25V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.045692 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in