✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-5220-1A60Y7TBTSDA |
| Manufacturer Product Number: | TSD-T1A60V2T01000BG |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-TSD |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 1.6A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-TSD |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | walter_TSD.pdf |
| Electronic | Walter_Components_Catalog.pdf |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Walter_POWER_Fuses.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-26
Quantity
Unit Price
5
$0.225891
20
$0.186737
100
$0.165654
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

FSD-F6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.094659 More

TMD-T15A0V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.132523 More

FAP-F6A30V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.046469 More

FSD-F15A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.101853 More

FSD-F1A60V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,1.6A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.086054 More

FAP-F1A50V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,1.5A ,125VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.052665 More

TAP-T500MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,500mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TAP ,-
$0.096380 More

TSD-T250MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

SIC-T7A00V1T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,7A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-SIC ,-
$0.068538 More

TMD-T5A00V2T02380B1G
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.123918 More

TSD-T3A15V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD(P) ,-
$0.106018 More

FAP-F4A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,4A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.046469 More

TAP-T375MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,375mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TAP-T250MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TAP-T3A50V1T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,3.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.061959 More

TSD-T4A00V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSD(P) ,-
$0.077068 More

FAP-F3A15V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,3.15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TAP-T315MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,315mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FAP-F2A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

TMD-T2A00V2T02380BHG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TMD(P) ,-
$0.120475 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in